Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski -  muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – gra na fortepianie, gitarze, trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym –absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Laureat wielu nagród i wyróżnień muzycznych. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych - często uzyskujących status złotych, platynowych i diamentowych wydawnictw płytowych oraz koncertów, w tym m.in. oratorium Siedem Pieśni Marii Z. Książka i B. Gliniaka, Flower Power, Nasza Niepodległa, tanga A. Piazzolli z kwintetem „New Tango Bridge” czy Czarodzieje - jazzujący album z piosenkami A. Osieckiej i A. Zielińskiego. Artysta znany jest także z nagrywania piosenek i bajek dla dzieci, w tym także po kaszubsku. Użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – Happy wkręt oraz Madagaskar 2. Prowadzenie show muzycznego Tak to leciało! przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Przez 12 lat był solistą i frontmanem rozrywkowej formacji „Leszcze”. 

Jego autorski album pt. Będzie z nami dobrze miał premierę w 2014 roku. W czerwcu 2015 ukazała się kolejna płyta – Tribute to Nat King Cole, która nagrał w duecie z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak i z towarzyszeniem „Atom String Quartet”, razem z Olgą Szomańską przygotowuje też projekt muzyczny To jednak miłość, składający się w części z największych przebojów Z. Książka i P. Rubika.. Udziela się też społecznie - jest m.in. współzałożycielem Fundacji WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia.

W Teatrze STU debiutował rolą Schmidta w Kolacji na cztery ręce.

Spektakle

    Newsletter

    Bądź na bieżąco

    Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery