Konkurs na piosenkę

 

 

                             konkurs na piosenke 1296X512

 

WYNIKI KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE - Edycja II

Jest nam niezwykle miło poinformować o wynikach drugiej edycji Konkursu na Piosenkę o Krakowie organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego przez Krakowski Teatr Scena STU, Radio RMF Classic oraz Urząd Miasta Krakowa.

 Kapituła Konkursu w składzie: Ewa Lipska (poetka i autorka tekstów piosenek), Magdalena Doksa-Tverberg (Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego), Magdalena Wojewoda-Mleczko (Dyrektor Muzyczna RMF Classic),Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, pisarz i autor sztuk teatralnych) Krzysztof Piasecki - Przewodniczący Kapituły (satyryk, artysta kabaretowy), Konrad Mastyło (muzyk, kompozytor) oraz Igor „Igo” Walaszek (wokalista) wspólnie wysłuchała wszystkich finałowych utworów i przystąpiła do ich oceny. W wyniku dyskusji, w zgodzie z §6, pkt.9 Regulaminu Konkursu, Kapituła nie wskazała jednego zwycięzcy i w oparciu o §9, pkt.1 Regulaminu postanowiła wyróżnić trzy utwory, przyznając następujące nagrody:

 • I Nagroda w wysokości 15 000 zł dla piosenki "TEJ JESIENI" (sł. Julia Miller, muz. Wojciech Jabłoński) w wykonaniu Darii Adamczewskiej

 • II Nagroda w wysokości 10 000 zł dla piosenki "POD KRAKOWSKIM NIEBEM" (sł. Julia Furmanik, muz. Julia Furmanik, Włodzimierz Martowicz, Paweł Moliszewski, Karol Miętkiewicz, Mateusz Zakrzewski) w wykonaniu zespołu Vincent Theo

 • III Nagroda w wysokości 5 000 zł dla piosenki „I PAN Z PLANT" (sł. Dorota Klamka, muz.  Ewa eM (Mysłakowska), Dariusz Leonowicz) w wykonaniu Ewy eM

  Koncert z prezentacją nagrodzonych piosenek zaplanowano  już na wrzesień. 

 W internetowym głosowaniu na Finalistów oddano blisko 5000 głosów. Jako główny Organizator Konkursu dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w Konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim Nagrodzonym a wszystkich z Państwa ciekawych jak nagrodzone utwory będą brzmiały  na żywo na Scenie STU  - zapraszamy jesienią na koncert.

 

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.


WYNIKI II ETAPU KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE


Dobiegł końca II etap Konkursu na piosenkę o Krakowie, w którym internauci  głosowali na 10 piosenek wybranych przez Kapitułę konkursu  w I etapie. Do finału zgodnie z regulaminem zakwalifikowanych zostało 5 piosenek.

Głosowanie odbywało się  na stronie internetowej Radia RMF Classic poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej piosence .

Do III etapu (finału Konkursu) zakwalifikowanych zostało 5 piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów. Oto finaliści:

TEJ JESIENI

KRAKOWSKI MODELING

I PAN Z PLANT

SPACER

POD KRAKOWSKIM NIEBEM

 

Spośród w/w piosenek  Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 czerwca 2022, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

WYNIKI I ETAPU KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE


 

Rozstrzygnięty został  I etap Konkursu na Piosenkę o Krakowie.

 Wybór został dokonany przez Kapitułę Konkursu w oparciu o kryteria określone  w § 6 pkt .3 Regulaminu konkursu tj:

a) oryginalność i innowacyjność,

b) poziom wykonania, dobór repertuaru, interpretacja tekstu, brzmienie, aranżacje oraz

c) ogólne wrażenie artystyczne,

d) wartości artystyczne.

Jury, w składzie: Krzysztof Piasecki – przewodniczący, Magdalena Doksa-Tverberg, Magdalena Wojewoda -Mleczko, Ewa Lipska, Jacek Cygan, Konrad Mastyło i Igor Walaszek wyłoniło zgodnie z regulaminem 10 piosenek:

KOCHAJ KRAKÓW

TEJ JESIENI

MIASTO STARE

JESTEM TU

KRAKOWSKI MODELING

I PAN Z PLANT

SPACER

MIĘDZY NOCĄ A DNIEM

MIASTO PONAD CHWILĄ

POD KRAKOWSKIM NIEBEM

   

W II etapie Konkursu Radio RMF Classic umożliwi wszystkim zainteresowanym głosowanie na jedną z 10 w/w piosenek – za pośrednictwem dedykowanej podstrony Konkursu https://www.rmfclassic.pl/konkurs-na-piosenke-o-krakowie. Głosowanie potrwa od soboty 14 maja lutego b.r. do 29 maja do godz. 23:59.

 

Głosowanie odbywać się będzie poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej Piosence. Każdy może oddać jeden głos dziennie na daną Piosenkę. Do III etapu (finału Konkursu) zakwalifikowanych zostanie 5 Piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów, tj. sumę głosów oddanych za pośrednictwem strony internetowej. Informacja o wynikach głosowania zostanie podana do publicznej wiadomości za pośrednictwem dedykowanej podstrony internetowej www.scenastu.pl w dniu 30 maja 2022 r. Najlepsza piosenka i laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród 5 Piosenek, do 18 czerwca 2022 r.

Dziękujemy bardzo wszystkim twórcom - uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom I etapu.

                         

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Serdecznie dziękujemy za nadesłane piosenki.  W związku z wydłużeniem terminu zgłaszania piosenek uległy również zmianie daty kolejnych etapów Konkursu.  Formalna weryfikacja zgłoszeń zakończy się 13 maja 2022, 14 maja 2022 Kapituła Konkursu ogłosi tytuły piosenek, które przejdą do II etapu. Głosować na nie będzie można  za pośrednictwem strony www.rmfclassic.pl w okresie od 14 maja 2022 do 29 maja 2022.  III etap Konkursu pozostaje bez zmian - 30 maja poznają Państwo tytuły 5 piosenek, które otrzymają największą ilość głosów i właśnie spośród nich Kapituła Konkursu do 18 czerwca 2022 wyłoni zwycięzców Konkursu.

 

 

 

                                 TERMIN ZGŁASZANIA  PIOSENEK PRZEDŁUŻONY DO 15.04. 2022          

 

 

                             II EDYCJA KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE

                POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA JACKA MAJCHROWSKIEGO

 

 

 

Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają
do udziału w II edycji konkursu na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

 

„W sobotę ciągnie się na rynek…”, śpiewał Maanam w piosence „Ocean Wolnego Czasu-Kraków”,  za zespołem Pod Budą nucimy „Złote nuty spadają na Rynek i muzyki dokoła jest w bród, po królewsku gotuje Wierzynek, a kwiaciarki czekają na cud…”, a na „…Brackiej pada deszcz”  jak to było w piosence Grzegorza Turnaua.

Czekamy na kolejne hity, które staną się szlagierami na miarę najlepszych, polskich wykonawców.

 

Prace konkursowe należy zgłosić do 31 marca 2022 poprzez specjalny formularz

 

Spośród nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa w składzie: Ewa Lipska (poetka i autorka tekstów piosenek), Jacek Cygan (autor tekstów piosenek)  Magdalena Doksa-Tverberg (Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego), Magdalena Wojewoda-Mleczko (Dyrektor Muzyczna RMF Classic), Krzysztof Piasecki - Przewodniczący Kapituły (satyryk, artysta kabaretowy), Konrad Mastyło (muzyk, kompozytor) oraz Igor „Igo” Walaszek (wokalista - Clock Machine)wyłoni do 10 utworów, które zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze Radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony www.rmfclassic.pl będą mogli głosować na rywalizujące piosenki
do 29 maja 2022.

 

5 piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności
i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 czerwca 2022, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

 

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

 

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

 

 Kraków dnia 18.XI.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WYNIKI KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE - Edycja I

Jest nam niezwykle miło poinformować o wynikach Konkursu na Piosenkę o Krakowie organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego przez Krakowski Teatr Scena STU, Radio RMF Classic oraz Urząd Miasta Krakowa.

Podczas posiedzenia w dniu 18 maja 2021, Kapituła Konkursu w składzie: Ewa Lipska (poetka i autorka tekstów piosenek), Magdalena Doksa-Tverberg (Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa), Magdalena Wojewoda-Mleczko (Dyrektor Muzyczna RMF Classic), Krzysztof Piasecki - Przewodniczący Kapituły (satyryk, artysta kabaretowy), Konrad Mastyło (muzyk, kompozytor) oraz Igor „Igo” Walaszek (wokalista - Clock Machine, Bass Astral x Igo) wspólnie wysłuchała wszystkich finałowych utworów i przystąpiła do ich oceny. W wyniku dyskusji, w zgodzie z §6, pkt.9 Regulaminu Konkursu, Kapituła nie wskazała jednego zwycięzcy i w oparciu o §9, pkt.1 Regulaminu postanowiła wyróżnić trzy utwory, przyznając następujące nagrody:

 • I Nagroda w wysokości 15 000 zł dla piosenki „KRK” (sł. i muz. Wiktoria Zwolińska) w wykonaniu Wiktorii Zwolińskiej.

 • II Nagroda w wysokości 10 000 zł dla piosenki „BĘDZIESZ WRACAŁ” (sł. Ada Nasiadka, muz. Grzegorz Sieradzki) w wykonaniu Ady Nasiadki i Grzegorza Sieradzkiego

 • III Nagroda w wysokości 5 000 zł dla piosenki „KRAKOWIACZEK” (sł. i muz. Maria Wasak) w wykonaniu Marii Wasak.

Ponieważ sytuacja pandemiczna nie pozwoliła zorganizować koncertu z uroczystym ogłoszeniem wyników Konkursu bezpośrednio po werdykcie Kapituły, Organizatorzy postanowili podać wyniki do wiadomości już teraz. Koncert z prezentacją nagrodzonych piosenek zaplanowano na 26 września na scenie Teatru STU.

W Konkursie udział wzięło 239 piosenek, a w internetowym głosowaniu na Finalistów oddano 13 501 głosów. Jako główny Organizator Konkursu, będącego elementem obchodów 55. rocznicy utworzenia Teatru STU dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w Konkursie. Z uwagi na nasze doświadczenia wieloletniego tworzenia i upowszechniania kultury muzycznej i wysoką pozycję wśród artystów, kompozytorów i literatów, doceniamy szerokie zainteresowanie polskiego środowiska muzycznego i powstanie wielu utworów muzycznych, które ubogacą polską piosenkę i znakomicie służyć będą promocji Krakowa. Serdecznie gratulujemy wszystkim Nagrodzonym!


WYNIKI II ETAPU KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE


Dobiegł końca II etap Konkursu na piosenkę o Krakowie, w którym internauci  od 22 lutego b.r.  głosowali na 10 piosenek wybranych przez Kapitułę konkursu  w I etapie. Do finału zgodnie z regulaminem zakwalifikowanych zostało 5 piosenek.

Głosowanie odbywało się  na stronie internetowej Radia RMF Classic poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej piosence .

Do III etapu (finału Konkursu) zakwalifikowanych zostało 5 piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów. Oto finaliści:

BĘDZIESZ WRACAŁ (sł. Ada Nasiadka, muz. Grzegorz Sieradzki) – ADA NASIADKA, GRZEGORZ SIERADZKI

KRAKOWIACZEK  (sł.i muz. Maria Wasak) – MARIA WASAK

KRK (sł. Wiktoria Zwolińska, muz. Wiktoria Zwolińska) – WIKTORIA ZWOLIŃSKA

MIASTO MYCH SNÓW (sł. Roman Lachowolski, muz. Marek Orlita, Dominik Starczewski) - BOSSKI

MIERZYMY WYSOKO (sł. i  muz. Staszek Plewniak) STASZEK PLEWNIAK

 

Spośród w/w piosenek  Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 maja 2021, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

 

 

 

 

 


WYNIKI I ETAPU KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE


 

Rozstrzygnięty został  I etap Konkursu na Piosenkę o Krakowie.

Kapituła konkursowa oceniła  239   zgłoszonych piosenek. Wybór został dokonany w oparciu o kryteria określone  w § 6 pkt .3 Regulaminu konkursu tj:

a) oryginalność i innowacyjność,

b) poziom wykonania, dobór repertuaru, interpretacja tekstu, brzmienie, aranżacje oraz

c) ogólne wrażenie artystyczne,

d) wartości artystyczne.

Jury, w składzie: Krzysztof Piasecki – przewodniczący, Magdalena Doksa-Tverberg, Magdalena Wojewoda -Mleczko, Ewa Lipska, Konrad Mastyło i Igor Walaszek wyłoniło zgodnie z regulaminem 10 piosenek:

 

 1. BĘDZIESZ WRACAŁ
 2. KRAK OFF
 3. KRAKOWIACZEK
 4. KRK
 5. MIASTO MYCH SNÓW
 6. MIASTO Z PAMIĘCI
 7. MIERZYMY WYSOKO
 8. TO JEST MIASTO
 9. WAWELSKI
 10. W KRAKOWSKIM SPOJRZENIU

 

W II etapie Konkursu Radio RMF Classic umożliwi wszystkim zainteresowanym głosowanie na jedną z 10 w/w piosenek – za pośrednictwem dedykowanej podstrony Konkursu https://www.rmfclassic.pl/konkurs-na-piosenke-o-krakowie. Głosowanie potrwa od poniedziałku 22 lutego b.r.  do 29 kwietnia do godz. 23:59.

Głosowanie odbywać się będzie poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej Piosence. Każdy może oddać jeden głos dziennie na daną Piosenkę. Do III etapu (finału Konkursu) zakwalifikowanych zostanie 5 Piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów, tj. sumę głosów oddanych za pośrednictwem strony internetowej. Informacja o wynikach głosowania zostanie podana do publicznej wiadomości za pośrednictwem dedykowanej podstrony internetowej www.scenastu.pl w dniu 30 kwietnia 2021 r. Najlepsza piosenka i laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród 5 Piosenek, do 18 maja 2021 r.

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim twórcom - uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom I etapu.

 

 

 

 

UWAGA! TERMIN ZGŁOSZEŃ MINĄŁ 31 STYCZNIA 2021!

KONKURS NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA JACKA MAJCHROWSKIEGO

 

Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają do udziału w konkursie na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

Kraków to miasto, którego Wisła nie omija, gdzie Rynek tonie w uśmiechach turystów, na Wawelu Zygmunta bije dzwon, a na Brackiej pada deszcz. Ciągle goni po nim Lajkonik, chodzi się tu z księżycem w butonierce, tutaj są zwycięstwa, przypały, ziomale... Nadszedł czas, żeby nie tyle cały świat się dowiedział, jak się kocha w Krakowie, ale także jak Ty kochasz Kraków!

Stwórz piosenkę, w której wyśpiewasz swoją miłość do Krakowa, pokażesz unikalną więź z miastem, jego postrzeganie przez pryzmat Twoich doświadczeń i wrażliwości. Niech to będzie Twoja opowieść o Krakowie, która na trwale zapisze się w historii polskiej piosenki!

Prace konkursowe należy zgłosić do 31 stycznia 2021 poprzez specjalny formularz

Spośród nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa wyłoni do 10 utworów, które zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze Radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony https://www.rmfclassic.pl/ będą mogli głosować na rywalizujące piosenki do 29 kwietnia 2021.

5 piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 maja 2021, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

 

Czas ostrzyć ołówki, stroić instrumenty, rozgrzewać struny głosowe i odpalać miksery!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery