Konkurs na piosenkę

 


WYNIKI I ETAPU KONKURSU NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE


 

Rozstrzygnięty został  I etap Konkursu na Piosenkę o Krakowie.

Kapituła konkursowa oceniła  239   zgłoszonych piosenek. Wybór został dokonany w oparciu o kryteria określone  w § 6 pkt .3 Regulaminu konkursu tj:

a) oryginalność i innowacyjność,

b) poziom wykonania, dobór repertuaru, interpretacja tekstu, brzmienie, aranżacje oraz

c) ogólne wrażenie artystyczne,

d) wartości artystyczne.

Jury, w składzie: Krzysztof Piasecki – przewodniczący, Magdalena Doksa-Tverberg, Magdalena Wojewoda -Mleczko, Ewa Lipska, Konrad Mastyło i Igor Walaszek wyłoniło zgodnie z regulaminem 10 piosenek:

 

  1. BĘDZIESZ WRACAŁ
  2. KRAK OFF
  3. KRAKOWIACZEK
  4. KRK
  5. MIASTO MYCH SNÓW
  6. MIASTO Z PAMIĘCI
  7. MIERZYMY WYSOKO
  8. TO JEST MIASTO
  9. WAWELSKI
  10. W KRAKOWSKIM SPOJRZENIU

 

W II etapie Konkursu Radio RMF Classic umożliwi wszystkim zainteresowanym głosowanie na jedną z 10 w/w piosenek – za pośrednictwem dedykowanej podstrony Konkursu https://www.rmfclassic.pl/konkurs-na-piosenke-o-krakowie. Głosowanie potrwa od poniedziałku 22 lutego b.r.  do 29 kwietnia do godz. 23:59.

Głosowanie odbywać się będzie poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj” przy wybranej Piosence. Każdy może oddać jeden głos dziennie na daną Piosenkę. Do III etapu (finału Konkursu) zakwalifikowanych zostanie 5 Piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów, tj. sumę głosów oddanych za pośrednictwem strony internetowej. Informacja o wynikach głosowania zostanie podana do publicznej wiadomości za pośrednictwem dedykowanej podstrony internetowej www.scenastu.pl w dniu 30 kwietnia 2021 r. Najlepsza piosenka i laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród 5 Piosenek, do 18 maja 2021 r.

 

Dziękujemy bardzo  wszystkim twórcom - uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom I etapu.

 

 

 

 

UWAGA! TERMIN ZGŁOSZEŃ MINĄŁ 31 STYCZNIA 2021!

KONKURS NA PIOSENKĘ O KRAKOWIE

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA JACKA MAJCHROWSKIEGO

 

Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają do udziału w konkursie na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

Kraków to miasto, którego Wisła nie omija, gdzie Rynek tonie w uśmiechach turystów, na Wawelu Zygmunta bije dzwon, a na Brackiej pada deszcz. Ciągle goni po nim Lajkonik, chodzi się tu z księżycem w butonierce, tutaj są zwycięstwa, przypały, ziomale... Nadszedł czas, żeby nie tyle cały świat się dowiedział, jak się kocha w Krakowie, ale także jak Ty kochasz Kraków!

Stwórz piosenkę, w której wyśpiewasz swoją miłość do Krakowa, pokażesz unikalną więź z miastem, jego postrzeganie przez pryzmat Twoich doświadczeń i wrażliwości. Niech to będzie Twoja opowieść o Krakowie, która na trwale zapisze się w historii polskiej piosenki!

Prace konkursowe należy zgłosić do 31 stycznia 2021 poprzez specjalny formularz

Spośród nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa wyłoni do 10 utworów, które zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze Radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony https://www.rmfclassic.pl/ będą mogli głosować na rywalizujące piosenki do 29 kwietnia 2021.

5 piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 maja 2021, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Fundatorem nagrody w konkursie jest  Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

 

Czas ostrzyć ołówki, stroić instrumenty, rozgrzewać struny głosowe i odpalać miksery!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery