Rozmowy z diabłem

Leszek Kołakowski

Rozmowy z diablem fot. PawelNowoslawski

W skrócie

Rozmowy z diablem fot. PawelNowoslawski

Rozmowy z diabłem

55 min. (bez przerwy)
  • REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński
  • MUZYKA: Jan Kanty Pawluśkiewicz
  • SCENOGRAFIA: Jan Polewka
  • RZEŹBA W METALU: Jerzy Brataniec
  • ZDJĘCIA: Paweł Nowosławski

Ceny biletów:
strefa I - 100 zł
strefa II - 80 zł

O spektaklu

Zabawny i przewrotny tekst Leszka Kołakowskiego w mistrzowskiej interpretacji Jerzego Treli. Na tym kazaniu na pewno nie przyśniecie z nudów. Charyzmatyczny ksiądz Bernard to kaznodzieja, który potrafi zahipnotyzować opowieściami o ludzkiej naturze, walce dobra ze złem, grzechu i pokucie. Skryty pod brązowym habitem, jest niczym wilk w owczej skórze. Nie raz skarci grzmiącym głosem, by potem pocieszyć łagodnym szeptem. Nastraszy karą za grzechy, po czym skusi obietnicą wybaczenia. Przewrotnie i podstępnie, prowadzi słuchacza jak zbłąkaną owieczkę na „zielone pastwiska”, by za chwilę wyprowadzić na manowce. Duszpasterz czy szarlatan? Przygotujcie się na niespodziankę!


W spektaklu wykorzystano Psalm 120 Za długo w Meszeku z Nieszporów Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej.


 

„Długo szukałem współczesnego tekstu, który pobudzałby ludzi do myślenia, refleksji. Tu nie chodziło o to, aby sobie coś zagrać, bo to mogę zrobić w każdym teatrze, ale aby zrobić coś potrzebnego dla innych, odkryć nowy świat zarówno dla siebie, jak i widzów, uczynić też w swoim życiu kroczek do przodu.”

- Jerzy Trela, fragment wywiadu dla Tygodnika „Przegląd”. Cały wywiad dostępny TUTAJ.

Ceny

Ceny biletów:
strefa I - 100 zł
strefa II - 80 zł

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery