Kolacja na cztery ręce

Paul Barz

W skrócie

Kolacja na cztery ręce

2 godz. (1 przerwa)
  • REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński
  • KOSTIUMY: ANDRZEJ LEWCZUK
  • ZDJĘCIA: PAWEŁ NOWOSŁAWSKI
  • TŁUMACZENIE: JACEK ST. BURAS

Ceny biletów:
Strefa I - 100 zł
Strefa II - 80 zł
Strefa III - 70 zł

O spektaklu

Spotkanie Händla i Bacha w lipskim Hotelu Turyńskim w rzeczywistości nigdy się nie odbyło. Było jednak możliwe. Bach i Händel urodzili się w tym samym roku (1685), tworzyli równolegle, obaj pochodzili z Saksonii.

W 1747 roku Händel jest u szczytu sławy. „Król muzyki”, „czarujący potwór”, jak mawiają o nim w Londynie, podejmuje szerzej nieznanego i niedocenionego rodaka i kolegę po fachu. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ma przed sobą geniusza. Pragnie go podjąć – i onieśmielić – wykwintną kolacją. Ostrygi, karczochy, znakomite trunki nie goszczą na stole biednego i, jak sam o sobie mówi, „wiecznie głodnego” Bacha. Kolacja jest niezwykle ważnym elementem tej artystycznej konfrontacji. Nic tak nie obnaża jak kulinarne gusta i sposób jedzenia. Nic tak nie łączy jak wspólny posiłek. „Muzyka to biznes” – twierdzi Händel. „Moja muzyka należy tylko do mnie” – odpowiada Bach. Sztuka Barza z historycznej anegdoty o dwóch sławnych ludziach przekształca się w emocjonującą debatę o losie artysty, o życiu, na jakie skazuje go sztuka.

Przedstawienie, które jest koprodukcją Teatru STU i warszawskiego Teatru Kamienica, zaprezentowano 2 lipca 2015 podczas 20. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Ceny

Ceny biletów:
Strefa I - 100 zł
Strefa II - 80 zł
Strefa III - 70 zł

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery