Joanna D’Arc

Joan of Arc depicted on horseback in an illustration from a 1505 manuscript.

W skrócie

Joan of Arc depicted on horseback in an illustration from a 1505 manuscript.

Joanna D’Arc

  • Reżyseria, Muzyka, Libretto: Noa Ain
  • Inscenizacja: Krzysztof Jasiński
  • Film, projekcja: Julia Ain-Krupa
  • Zdjęcia: Tomasz Woźniczka
  • Montaż: Marek Gajczak
  • Dźwięk: Piotr Fede

 

 

O spektaklu

Opera sacra na sopran koloraturowy i dźwięk otaczającyprzygotowana w Krakowskim Teatrze Scena STU.

Wyjątkowa w repertuarze Teatru STU propozycja, nawiązująca do muzycznych tradycji tej sceny. Historia Joanny D’Arc, francuskiej bohaterki i świętej Kościoła, zaprezentowana w wyjątkowej formie muzycznego monologu – opery na jeden głos. W opowieści Joanny mieszają się plany czasowe – to, co teraźniejsze i to, co przyszłe. W relację o rozmowie z Aniołami wplecione są wizje przyszłych wydarzeń –walki i męczeńskiej śmierci. Całość stanowi oryginalną, wzbogaconą o walor muzyczny perspektywę spojrzenia na postać Joanny D’Arc – z wydobyciem na plan pierwszy emocji, intensywnych przeżyć samej bohaterki - i narratorki. Jako Joanna D’Arc występuje znakomita sopranistka Marzena Lubaszka.

Autorką libretta, kompozytorką i reżyserką spektaklu jest Noa Ain, Amerykanka, która współpracowała już z Teatrem STU. W 1980 roku napisała scenariusz, muzykę i wyreżyserowała widowisko „Czas na uwięzi”.
W przygotowywanej w STU inscenizacji śpiewowi na żywo towarzyszy (nagrana i odtwarzana) muzyka instrumentalna w systemie Sensurround (dźwięku „otaczającego”).

Ceny

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery