Inne Rozkosze

Jerzy Pilch

Plakat Inne Rozkosze

W skrócie

Plakat Inne Rozkosze

Inne Rozkosze

2 godz. (1 przerwa)
  • SCENARIUSZ, REŻYSERIA: Artur "Baron" Więcek
  • OPRACOWANIE MUZYCZNE: ARTUR "BARON" WIĘCEK, WOJCIECH FRYCZ
  • SCENOGRAFIA: MAREK BRAUN
  • KOSTIUMY: JOLANTA ŁAGOWSKA
  • ŚWIATŁO: PIOTR TRELA
  • RUCH SCENICZNY: JANUSZ SKUBACZKOWSKI
  • WIZUALIZACJE:: TOMASZ GŁODEK
  • ASYSTENT REŻYSERA: ALEKSANDRA KLAWA
  • ZDJĘCIA: ANDRZEJ GEORGIEW / PAWEŁ NOWOSŁAWSKI

Ceny biletów:
Strefa I - 100 zł
Strefa II - 80 zł
Strefa III - 70 zł

O spektaklu

Kohoutek, koneser kobiecych wdzięków, niewierny mąż, nadwrażliwiec i życiowy nieudacznik mieszka razem z wielopokoleniową rodziną na prowincji. Jego spokojne życie zakłóca nagłe pojawienie się Aktualnej Kobiety, zdecydowanej pozostać z nim już na zawsze. Przerażony Kohoutek postanawia ukryć niepożądanego gościa przed rodziną. Kwateruje kochankę na strychu opuszczonej przedwojennej rzeźni.

Scenerią teatralnej opowieści o Kohoutku jest Śląsk Cieszyński, mityczna kraina lat dziecięcych Jerzego Pilcha. Zamieszkują ją rozmaite indywidua, postaci przedstawione humorystycznie, ale i z pełnym ciepła i nostalgii zrozumieniem dla wszelkich słabostek i niedociągnięć ludzkiej natury. Czas płynie tu nieśpiesznie, a najbardziej zaskakujące wydarzenia całkiem naturalnie wplatają się w rytm codziennych zajęć. To magiczny świat, przygarniający każdego zbłąkanego, akceptujący i bezpieczny. Przyjazd Aktualnej Kobiety wyrywa jednak bohatera z tej stagnacji i zagraża jego dalszemu pobytowi w cieszyńskiej arkadii. Zmusza do podjęcia decyzji. Wpływa nie tylko na Kohoutka, każe wnikliwie przyjrzeć się i pozostałym mieszkańcom tego świata, domyślić się w ich losach różnych historii o zaniechanej miłości.

„Inne rozkosze” Pilcha/Więcka to zapowiedź dowcipnej i przenikliwej teatralnej opowieści o odwiecznej walce kobiecej determinacji i męskiej niedojrzałości.

Szanowny Widzu,
uprzejmie informujemy, że spektakle, które odbędą się 11 i 12 października, będą rejestrowane w formie audiowizualnej. Nagranie obejmie zarówno wykonanie artystyczne utworu (scenę), jak również widownię. Dokonana rejestracja zostanie wykorzystywana następnie przez Teatr oraz Artpark Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (nr KRS: 723152) do transmisji oraz retransmisji zarejestrowanego spektaklu w Internecie na platformie themuba.com. Zakup biletu jest zatem równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku widza, znajdującego się na widowni.

Ceny

Ceny biletów:
Strefa I - 100 zł
Strefa II - 80 zł
Strefa III - 70 zł

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery