tla kopa


“Człowieku, byłeś obywatelem w tym wielkim państwie. Co za różnica, czy pięć lat, pięćdziesiąt, czy sto? Przecież to, co zgodne z prawem, każdemu przypada po równo. Cóż więc w tym strasznego, że odsyła cię z państwa nie tyran ani sędzia niesprawiedliwy, ale natura, która cię tu wprowadziła, tak jak komedianta zwalnia ze sceny reżyser, który go wynajął? - Ależ nie powiedziałem jeszcze pięciu aktów, a dopiero trzy! Dobrze mówisz. A jednak w życiu trzy to cała sztuka. Koniec określa ten, który wtedy winien był ustanowienia, a teraz zwolnienia. Odejdź łagodnie. Ten, który cię zwalnia, też jest łagodny.” 

 Marek Aureliusz (tłum. Krzysztof Łapiński)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,
ceremonie pożegnania Jerzego Treli obejmują o godz. 9:00 - wystawienie prochów, o 10:00 mszę świętą żałobną - 23 maja w Bazylice Ojców Dominikanów w Krakowie.
Transmisja z pożegnania profesora Jerzego Treli z Bazyliki Ojców Dominikanów dostępna jest online już od godziny 9:40 pod linkiem:
O 14:00 odbędzie się ceremonia pochówku na cmentarzu w Leńczach pod Krakowem.
25 maja we środę, w Bazylice św. Piotra w Rzymie, o godz. 7 rano Kardynał Konrad Krajewski odprawi mszę w intencji Jerzego Treli.
Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery