scena STU web

Premiera Ci, co mnie niosą Sławomira Mrożka sprzed tygodnia i  ostatnie weekendowe pokazy spektakli Kogut w rosole i Boże mój! przyniosły wiele satysfakcji, radości i pogodnych refleksji.  Poczuliśmy, że mimo obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2  jesteśmy potrzebni, a nasi Widzowi - sądząc po reakcjach - podobnie jak przed pandemią, przeżyli urocze chwile. Artystom i Widzom dziękujemy za  prawdziwie teatralne wieczory!

Przed nami niebywale interesujący tydzień.

We wtorek i środę  mistrzowski popis aktorstwa doskonałego. Jerzy Trela w roli księdza Bernarda, bohatera zabawnego tekstu Leszka Kołakowskiego, z pasją i delikatnością o ludzkiej naturze, walce dobra ze złem, grzechu i pokucie. Wszystko reżysersko spięte przez Krzysztofa Jasińskiego i ubarwione muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Przygotujcie się Państwo na niespodziankę.

Czwartek i piątek należeć będzie do Witkacego. Legendarny spektakl, którego premiera odbyła się 20 grudnia 1986 roku, Wariat i zakonnica nie traci na aktualności. Wierna adaptacja  działa zakopiańskiego geniusza i  znakomite aktorstwo wciąga w absurdalny i zabawny świat Witkacego już 35 lat. Prawdziwy fenomen w historii polskich scen teatralnych.

W weekend 26 i 27 września  zapraszamy na  "Błękitne krewetki". Jacek Cygan, akcję swojej sztuki  umieścił w teatralnej garderobie, gdzie toczy się odrębny spektakl z udziałem gwiazdy i młodej aktorki. Ten jeden z najbardziej ulubionych spektakli minionego sezonu jest gwarancją znakomitego nastroju może i dlatego, że pojawiają  się w nim  piosenki Jacka Cygana z muzyką Seweryna Krajewskiego, Piotra Rubika, Ryszarda Rynkowskiego, Grzegorza Turnaua i Zbigniewa Wodeckiego w brawurowym wykonaniu Beaty Rybotyckiej.

Bilety dostępne online i w kasie Teatru.

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery