Krol Lear Fot2. Karol Budrewicz 1 1024x684

Miło nam podzielić się wiadomością, że Weronika Krystek, która na naszej scenie wciela się w postać Ofelii w "Hamlecie" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, została doceniona w podsumowaniu teatralnego roku 2020 "Simply the best", stworzonym przez krytyka teatralnego Tomasza Domagałę.

Autor podsumowania wyróżnił Weronikę za rolę w innym szekspirowskim dramacie - "Królu Learze" w reżyserii Anny Augustynowicz - koprodukcji Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.

W uzasadnieniu wyróżnienia czytamy:

Weronika Krystek to debiutantka roku. Wyszła na legnicką scenę, żeby zagrać Błazna, który musi też grać Edgara, dobrego brata (co za ironia – dobrych braci trzeba odgrywać, złych jest na kopy), żeby w szerszym planie opowieści nauczyć pokolenie „męskiej władzy” nowego porządku, do wtargnięcia którego na scenę historii samo się zresztą przyczyniło. Krystek robi to brawurowo, niezwykle precyzyjnie, z pełną świadomością, którą postać w danej scenie kreuje i jakich środków musi do tego użyć. Jej Błazen jest inteligentny, zabójczo celny i ironiczny. Wiele młoda aktorka dopowiada spojrzeniem, ciałem, gestem. Całość jej legnickiego występu hipnotyzuje. Gdy po spektaklu szedłem do auta, podsłuchałem rozmowę starszych państwa, wychodzących z teatru: Wspaniały ten Zbrojewicz, prawda? – zachwycał się mężczyzna. Zbrojewicz jak Zbrojewicz, ale ten Błazen to dopiero coś! – odpowiedziała mu towarzyszka. Potwierdzam – Weronika Krystek to najlepszy debiut tego roku!

 

Aktorce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mamy nadzieję, że już wkrótce Weronika Krystek będzie mogła ponownie zaprezentować się Widzom Sceny STU - nie tylko w roli Ofelii w "Hamlecie" ale także w nadchodzącej premierze - "Trzech siostrach" A. Czechowa, także w reż. Krzysztofa Jasińskiego.

Pełny tekst podsumowania roku 2020 "Simply the best" znajdą państwo na blogu domagalasiekultury.pl

Krol Lear Fot. Karol Budrewicz 1 1024x684

Fot. Karol Budrewicz, http://fnt-rzeszow.pl/

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery