marlena ostatni koncert web

„Marlena. Ostatni koncert” autorstwa Janusza Majcherka, w reżyserii Józefa Opalskiego przedstawia życie i karierę wielkiej gwiazdy kina i estrady, symbolu kobiecości i ikony popkultury XX wieku – Marleny Dietrich.

Na scenie zobaczymy dwa wcielenia Marleny, którą portretują gwiazdy polskiego teatru, filmu i telewizji - Grażyna Barszczewska i Izabella Bukowska-Chądzyńska. Pomysł na rozdwojenie bohaterki podyktowało jej życie. Niefortunny upadek podczas występu w Sydney w 1975 roku, był bolesnym początkiem końca jej wielkiej kariery. Skomplikowana operacja i długotrwała rehabilitacja zniechęciły artystkę do dalszych występów i doprowadziły ją na skraj depresji. Dietrich na kilkanaście lat odizolowała się od świata, zamykając w swoim paryskim mieszkaniu. Nie podejmowała niemalże żadnych gości, popadła w uzależnienie od alkoholu i leków, pogrążyła w fantazjach i urojeniach. Stąd na scenie zobaczymy dwa wcielenia artystki – tą ikoniczną, podziwianą, znaną ze srebrnego ekranu oraz tą, która w dramatyczny sposób doświadcza starości, schyłku kariery i zapomnienia.

Scenariusz spektaklu oparty jest w dużej mierze na autentycznych dokumentach, listach, wywiadach i wspomnieniach nie tylko samej Dietrich, ale i jej córki, Marii Rivy, partnerów i przyjaciół: m.in. Jeana Gabina, Kirka Douglasa, Ernesta Hemingwaya i Zbigniewa Cybulskiego oraz sekretarki Normy Bosquet (w tej roli Hanna Skarga), której zamknięta na świat Marlena dyktowała swoją na poły prawdziwą, na poły urojoną biografię.

Wszystko to składa się na kompleksowy i poruszający portret gwiazdy, która rozświetli teatralną scenę STU na dwóch spektaklach – 1 i 2 października 2020 o godz. 19.00. Gorąco zapraszamy!

Zachęcamy do zakupu biletów online na www.scenastu.pl.

Informacje: 574 363 961, 574 364 684

UWAGA: W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

 

 

„Marlena. Ostatni koncert”

Występują:
Marlene I: Grażyna Barszczewska
Marlene II: Izabella Bukowska-Chądzyńska
Norma: Hanna Skarga
Mężczyźni: Tomasz Błasiak
Pianista: Aleksander Dębicz

Twórcy:
Scenariusz: Janusz Majcherek
Reżyseria: Józef Opalski
Scenografia i reżyser światła: Paweł Dobrzycki
Muzyka i opracowanie piosenek: Aleksander Dębicz
Projekcje: Agata Roguska, Rafał Łączny
Asystent scenografa: Agata Roguska
Asystent reżysera, inspicjent: Katarzyna Bocianiak
Asystent reżysera: Anna Wachowiak

Premiera 27.10.2017, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Czas trwania: 2 godziny (bez przerwy).

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery