IMG 3252

Spektakl przygotowany zarówno z rozmachem jak i największym pietyzmem i dbałością o każdy szczegół. Premiera Jubileuszu 55-lecia Teatru STU w reżyserii jego założyciela - Krzysztofa Jasińskiego.

Gwiazdorska obsada w aktorskich kreacjach najwyższej klasy, bogata scenografia i piękne kostiumy z epoki.

Taka właśnie jest inscenizacja arcydzieła Czechowa, którą zobaczyć można na naszej scenie. 

Czechow uchwycił pewien szczególny nerw kondycji ludzkiej przełomu wieków. Oto zegar minął graniczną datę stuleci i… nic się nie stało. A trzeba pamiętać, że histeria oczekiwania końca dziejów była wtedy znacznie silniejsza niż w czasie późniejszego o sto lat przełomu tysiącleci! Zamiast apokaliptycznego bum - para w gwizdek. Skumulowane emocje ludzkości zamkniętej w oczekiwaniu na niedoszły koniec uchodziły jak z rozgrzanego czajnika - z powolnym, przeciągłym, drażniącym piskiem. Czechow bezbłędnie zdołał te nastroje wpleść pomiędzy galerię postaci swojego dzieła, szyjąc z nich opowieść ponadczasową i uniwersalną. Dzięki temu do dziś możemy znajdywać w niej wątki i tematy nam bliskie. - Michał Mizera


 O pierwszej po lockdownie premierze Trzech Sióstr Antoniego Czechowa w Krakowskim Teatrze Scena STU (18 lutego 2021 roku" opowiadają Weronika Krystek, Tomasz Schimscheiner. Na premiery na nadchodzący sezon teatralny zaprasza dyrektor Teatru STU Krzysztof Jasiński.

 

 Zródło: TVP KRAKÓW - Kronika Kulturalna 4.03.2021 

 


 

24 KWIETNIA, GODZ. 19.00

25 KWIETNIA, GODZ. 18.00

27 KWIETNIA, GODZ. 19.00

28 KWIETNIA, GODZ. 19.00

>>>KUP BILETY<<<


BEZPIECZEŃSTWO WIDZÓW, ARTYSTÓW I PRACOWNIKÓW TO NASZ PRIORYTET,
DLATEGO SYSTEMATYCZNIE DEZYNFEKUJEMY I OZONUJEMY PRZESTRZENIE SCENY I FOYER.

Przeczytaj pełne zasady bezpieczeństwa i uczestnictwa w spektaklach

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery