TARTUFFE

Szanowni Widzowie,

w tym sezonie nasz repertuar zawiera 22 tytuły - te klasyczne i najnowsze, które jak sądzimy spełnią Państwa oczekiwania.

57. sezon teatralny STU rozpocznie się  już 14 września przedpremierowymi spektaklami TARTUFFE, arcydzieła komediowego Moliera w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza. Przedstawienie wyreżyserował, Krzysztof Pluskota a scenografię zaprojektowała Katarzyna Wójtowicz. W spektaklu usłyszymy  Cztery pory roku Vivaldiego, w fenomenalnym odczytaniu  Maxa Richtera.  Spektakle premierowe zobaczą Państwo 16 i 17 września (bilety) .

Tradycyjne otwarcie sezonu, tym razem w niedzielę, 18 września, uświetni koncert finalistów i laureatów drugiej edycji Konkursu Piosenki o Krakowie, organizowanego wspólnie z Radiem RMF Classic, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskego. 
W odpowiedzi na nieustające prośby widzów wznawiamy WESELE Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, które tym samym, w odnowionym kształcie, dołącza do klasycznego kanonu STU, obok HAMLETA, BIESÓW, ZEMSTY, BALLADYNY i TRZECH SIÓSTR.

Na 57. STU -lecie, które obchodzimy jak zawsze 20 lutego, pokażemy prapremierowo LABIRYNT CZYLI 13 BAJEK DLA DOROSŁYCH, z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, który jest adaptacją niedawno wydanej w Polsce książki Michaela Endego "Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt" w tłumaczeniu Jerzego Korpantego. 

Do zobaczenia w STU. 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery