transmisje kwiecien

W okresie Świąt Wielkanocnych zapraszamy Państwa do uczestnictwa w transmisjach online znakomitych, archiwalnych spektakli Teatru STU. Tym razem zobaczyć będzie można mistrzowski monodram Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem” oraz legendarny „Scenariusz dla trzech aktorów”. 


 

W Wielki Czwartek wieczorem zapraszamy do wysłuchania „Wielkiego kazania księdza Bernarda”. Naszym kaznodzieją będzie Jerzy Trela, a autorem tego wciągającego i zabawnego kazania, przewrotnie nazwanego „Rozmowami z diabłem” jest Leszek Kołakowski.

Te nazwiska są gwarancją, że podczas tej godziny nie przyśniecie z nudów. Jerzy Trela jako charyzmatyczny ksiądz Bernard, skryty pod brązowym habitem, jest niczym wilk w owczej skórze. Prowadzi słuchacza jak zbłąkaną owieczkę na „zielone pastwiska”, by za chwilę wyprowadzić na manowce. Duszpasterz czy szarlatan? Przygotujcie się na niespodziankę!

Transmisja online 1 kwietnia o godz. 21.00 >>>TUTAJ<<<

 

 


 

 

W Wielkanocny Poniedziałek zapraszany z kolei na jeden z najgłośniejszych i najbardziej legendarnych spektakli, jakie powstały na scenie STU. „Scenariusz dla trzech aktorów” to spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego napisany przez Bogusława Schaeffera dla Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego. Tematem sztuki jest niezwyczajna próba teatralna z udziałem trzech aktorów. Ukazane w niej zostają ich prywatne konflikty, dyskusje artystyczne i spory dotyczące spraw zawodowych, teatralne pozy oraz prywatne, ukryte pragnienia. Spektakl miał swoją premierę 28 marca 1987 roku. Jego ogromna popularność sprawiła, że zadomowił się w repertuarze STU na 20 lat!

Czas trwania 85 min. Licencja Telewizja Polska S.A.

Transmisja online 5 kwietnia o 18.00 >>>TUTAJ<<<

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery