Śluby Panieńskie” (reż. Krzysztof Pluskota), Beata Rybotycka oraz Dariusz Starczewski zostali nominowani do Studenckich Nagród Teatralnych „Chodźże do teatru!”. Zwycięzców plebiscytu poznamy 21 maja, kiedy podczas uroczystej gali zostaną wręczone charakterystyczne słoiki.

Nagrody za sezon 2017/2018 zostaną przyznane w sześciu kategoriach: najlepszy spektakl, najlepszy aktor i aktorka, najlepszy aktor i aktorka młodego pokolenia oraz najlepsza muzyka w spektaklu. Scenie STU przypadły w tym roku trzy nominacje:

- „Śluby Panieńskie” (reż. Krzysztof Pluskota ) – w kategorii Najlepszy spektakl
- Beata Rybotycka w kategorii Najlepsza aktorka za występ w spektaklach: „Szczęśliwe dni”, „Zemsta”, „Roma i Julian”, „Hamlet”, „Wiedźmy”, „Wędrowanie”
- Dariusz Starczewski w kategorii Najlepszy aktor za występ w spektaklach: „Wariat i zakonnica”, „O psychiatrach, psychologach i innych psycholach”, „Roma i Julian”, „Hamlet”

Wśród nominowanych znaleźć można także innych aktorów występujących na naszej scenie: Urszulę Grabowską, Annę Tomaszewską, Rafała Dziwisza oraz Joannę Pocicę. Pełna lista kandydatów do nagrody zostanie opublikowana 22 kwietnia. Wtedy tez rozpocznie się głosowanie internetowe. W głosowaniu wezmą udział przede wszystkim osoby, które korzystając z oferty stowarzyszenia All In UJ miały okazję zobaczyć nominowane spektakle.

„Chodźże do Teatru” to projekt Stowarzyszenia All In UJ, którego jednym z głównych celów jest popularyzacja teatru w środowisku studenckim. Scena STU współpracuje ze stowarzyszeniem od momentu jego powstania.

Galeria

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery