Nasz spektakl znalazł się w programie największej europejskiej imprezy poświęconej książkom dla najmłodszych. Krakowska odsłona Festiwalu będzie miała miejsce w dniach od 6 do 12 czerwca. Program imprezy obejmuje ponad czterdzieści wydarzeń, w tym spotkania z gwiazdami literatury dla dzieci, wystawy, warsztaty, spektakle, koncert oraz rodzinną grę miejską. Spektakle Małego Księcia na Scenie STU będzie można oglądać od 7 do 12 czerwca.

Motywem przewodnim 3. Edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci są podróże, ale rozumiane znacznie szerzej niż tylko poznawanie nowych lądów. To również wędrówki w czasie, czy w głąb siebie. I właśnie w czasie cofną się dzieci biorące udział w wieczornych czytankach przed zachodem słońca. Będzie okazja zajrzeć do niezwykłych miejsc, posłuchać wyśmienitej literatury w interpretacji znakomitych osobistości z Prezydentem Jackiem Majchrowskim na czele oraz spróbować swych sił w nieco już zapomnianych dziedzinach. I tak w synagodze Poppera dzieci będą zgłębiać zasady kaligrafii, w Muzeum i Pracowni Witrażu – poznawać proces powstawania witraży, w Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli – słuchać muzyki ludowej, a w ŻyWej Pracowni lepić z gliny.

Festiwal Literatury dla Dzieci to znakomita okazja, aby spotkać się z ulubionym autorem. Tych nie zabraknie również w Krakowie na czele z Grażyną Bąkiewicz (Mieszko, ty wikingu!), Rafałem Kosikiem (autor cykli Felix, Net i Nika oraz Amelia i Kuba), Andrzejem Maleszką (cykl Magiczne drzewo), Jarosławem Mikołajewskim (Aniołki kota Cagliostro. Uśmiech Bambola), Wojciechem Widłakiem (cykl Pan Kuleczka). Z kolei warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Daniel de Latour, Grażka Lange, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak czy Tomasz Samojlik.

W programie znalazły się również aż trzy przedstawienia teatralne! Dla przedszkolaków bajka edukacyjna Akademia Pana Piórko w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Dla nieco starszych dzieci – przebojowy musical Doktor Dolittle w Teatrze Groteska i Mały Książę według Antoine'a de Saint-Exupéry'ego w Krakowskim Teatrze Scena STU.

Nie mniej interesująco zapowiadają się wystawy. Plenerowa wystawa na Placu Szczepańskim Butenko PINXIT! przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom Gapiszona. Próbkę najlepszej litewskiej ilustracji dla dzieci będzie można zobaczyć w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a klasyków polskiej ilustracji i Mapy wg książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich w Podgórskiej Bibliotece Publicznej.

To nadal nie wszystko. Emocjonująca wyprawa do Królestwa Opowieści czeka śmiałków, którzy wezmą udział w rodzinnej grze miejskiej Łowcy sekretów. Spragnieni literackiej porady na receptę powinni natomiast odwiedzić Ostry Dyżur Literacki, który 10 i 11 czerwca otworzy swe podwoje na Placu Szczepańskim. Na zakończenie niezwykły folkowy koncert Joanny Sarneckiej, która słowami czaruje dźwięki a dźwiękami dzieci. Będzie to zgoła niezwykłe wydarzenie, coś w czym jeszcze nie braliście udziału i czego na pewno nie zapomną nie tylko dzieci.

Szczegółowy program: http://bit.ly/FLDD_Krakow_2016

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery