24 czerwca rozpoczną się krakowskie „Wianki”. Jedną z kilku scen święta będzie ulica Stolarska, gdzie Konsulaty Generalne: Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym wyprawią Święto Ulicy Stolarskiej. Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji, o godzinie 16:15 znajdzie się inscenizacja fragmentów spektaklu „Mały Książę” w wykonaniu aktorów Teatru STU.

Ulica Stolarska znana jest doskonale mieszkańcom Krakowa, Małopolski i regionu, nie tylko dzięki swojemu urokowi, ale też dzięki mieszczącym się tam Konsulatom Generalnym Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji i Instytutowi Francuskiemu. 24 czerwca, od 16.00 do 22.00, podczas święta tej ulicy, będzie można poczuć klimat tych państw dzięki bogatemu programowi i występom artystycznym, który nie tylko zaprezentuje bogactwo kulturalne Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Francji, ale też dobre stosunkiłączące je z Krakowem.

Konsulat Niemiecki zaprosił do występów formację Karl die Große, wywodzącą się z partnerskiego dla Krakowa Lipska oraz Rafała Dziwisza, którego repertuar pozostaje niespodzianką dla publiczności. Fani artysty z pewnością z niecierpliwością będą oczekiwać wzruszających interpretacji piosenek m.in. z repertuaru B. Brechta, M. Dietrich i Ch. Aznavoura.

Fragmenty kultowego „Małego Księcia” w wykonaniu Teatru STU oraz koncert laureatów Krakowskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, który już od dwunastu lat przyciąga młodych miłośników piosenki francuskiej z całej Polski, zaproponuje widzom Konsulat Francuski i Instytut Francuski.

Stan Breckenridge and his boys, czyli zakochany w Polsce charyzmatyczny mistrz jazzu i bluesa, zagra na scenie w pobliżu Klasztoru Ojców Dominikanów, na zaproszenie Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podobnie jak artysta, pochodzący z Chicago Mario Gonzalez Jr. "ZORE", który do Krakowa przyjedzie wraz z córką. Razem zaprezentują bogactwo kultury hip-hop tańcząc breakdance, hip-hop
i malując graffiti.

Pomiędzy artystami zaproszonymi przez Konsulaty Generalne dla publiczności wystąpią też artyści zaproszeni przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, mieszkający w Krakowie Anglik Karl Culley i polsko-amerykański Eluktrick. Na Święcie Ulicy Stolarskiej będzie ciekawie, międzynarodowo i kolorowo!

Galeria

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery