ksiazki na www

Już są! Z niekłamaną dumą pragniemy się pochwalić, iż dwa wyjątkowe wydawnictwa  Do STU razy sztuka. Opowieść teatralna Tadeusza Nyczka oraz Stanisławski. Teatralna powieść wieku Lwa Bogdana są dostępne w sprzedaży w naszym teatrze.

  Do STU razy sztuka. Opowieść teatralna przedstawia 55 lat teatru, które stuknęły 20 lutego br., kiedy to STU tradycyjnie obchodzi swoje urodziny. Opowieść napisana przez Tadeusza Nyczka, krytyka literackiego, teatralnego i plastycznego, nie pretenduje do kronikarskiego zapisu historii teatru, ani też nie jest jubileuszową laurką.   Tadeusz Nyczek nie zanudza kronikarskimi drobiazgami, ale wszystko co najważniejsze dla działalności STU przytacza, relacjonuje i co ważne!, pokazuje na tle wydarzeń politycznych, społecznych, które działaniom teatru towarzyszyły i, które nie były ani teatrowi, ani widzom obojętne. W tę teatralną opowieść wplata także osobiste doświadczenia i przygody.

    Nyczek2 

Stanisławski. Teatralna powieść wieku Lwa Bogdana zaprasza czytelnika do poznania bardzo ciekawej, a stosunkowo mało znanej historii życia i działalności Konstantego Stanisławskiego, giganta teatru, który pozostawił trwały ślad w teatrze i to nie tylko rodzimym rosyjskim, ale i europejskim, i światowym.  Prześledzenie razem z Lwem Bogdanem życia, działalności artystycznej i losów Konstantego Stanisławskiego, przedstawionych w formie żywej i wartkiej narracji, to nie tylko pouczająca lektura, ale także przyjemność. A polskiego czytelnika z pewnością zainteresuje ślad polski, który w tej historii jest obecny. 

Stanislawski 1

* Książki w cenie 49,90 zł

zdj. Paweł Nowosławski

                                                             

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery