clock machine 1

10 października  wspomnimy Andrzeja Zauchę pełnym wzruszeń koncertem, w którym laureaci Konkursu na Piosenkę o Krakowie oraz gwiazda wieczoru zespół Clock Machine ze znanym Państwu Igorem Walaszkiem zaprezentują swoje aranżacje zarówno największych przebojów Andrzeja Zauchy jak i własne kompozycje.

Clock Machine to grupa, która w przeciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki i z każdym kolejnym albumem zaskakuje świeżością. Mają na koncie 3 krążki oraz EP-kę, ale ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów. To właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festiwal, na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i innych dużych festiwalach. Skład tworzą Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater.

Koncert dla Andrzeja Zauchy będzie scenicznym hołdem dla jednego z najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej lat 80 i 90 XX wieku.  Zapewne wielu z Państwa zna jego hity: „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem” czy  „C’est la vie – Paryż z pocztówki”.  Jego możliwości wokalne i różnorodność repertuaru budziły podziw, tym bardziej, że był muzycznym samoukiem, który również  grał na perkusji i saksofonie, swobodnie poruszał się po rocku, jazzie, popie, a nawet operze.  Zaucha, najkrócej mówiąc, nie był tylko piosenkarzem ale także aktorem i artystą kabaretowym. Na scenie Teatru STU występował  jako aktor w spektaklach  „Kur zapiał” i   „Pan Twardowski”. 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery