Gratka dla spędzających urlop nad polskim morzem. Podczas 20. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, 2. lipca zostanie zaprezentowany jeden z premierowych spektakli naszego przyszłego, jubileuszowego sezonu – „Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Sztuka autorstwa Paula Barza opowiada o fikcyjnym spotkaniu dwóch tytanów świata muzyki XVIII w. – Jana Sebastiana Bacha (Olaf Lubaszenko) oraz Fryderyka Haendla (Emilian Kamiński), prowadzących błyskotliwy pojedynek intelektualny w Hotelu Turyńskim w Lipsku. W starciu tym, kompozytorom towarzyszy kamerdyner Schmidt (Maciej Miecznikowski). Zgrabna żonglerka faktami historycznymi Barza czyni z „Kolacji na cztery ręce” spektakl, który dla prawdziwego fana teatru jest pozycją obowiązkową!

Spektakl, który jest koprodukcją Teatru STU i warszawskiego Teatru Kamienica, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy 2 lipca 2015 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Premiera na Scenie STU została zaplanowana na 6. listopada 2015 roku.

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery