Gnat fot M Hoinkis 002

 Jak informowaliśmy, dzisiaj 24 maja 2021 roku,  z inicjatywy dyrektora Krzysztofa Pluskoty,  naprzeciwko Teatru STU zasadzony został grab, który ku pamięci  Dariusza Gnatowskiego otrzymał nazwę Gnat.  Na tę niecodzienną uroczystość przyszła liczna grupa przyjaciół, kolegów i wielbicieli talentu aktorskiego śp. Dariusza Gnatowskiego. Dyrektor Sceny STU Krzysztof Pluskota witając zebranych wokół drzewka mówił Grab w mitologii słowiańskiej jest drzewem, które chroni przed złymi mocami i złymi duchami. Od dzisiaj  +Gnat+ będzie nas chronił przed wszelkim złem.  Andrzej Róg  przypomniał fragment "Pieśni o Bogu ukrytym" Karola Wojtyły. Zmarłego Dariusza Gnatowskiego wspominał  Jacek Strama : Tak naprawdę chciałbym cię przyjacielu przytulić i powiedzieć: rośnij silny i zdrowy. Właściwie to robię" – mówił  Jacek Strama obejmując drzewo. Rośnij pięknie i zdrowo. Bądź mocny naszą pamięcią, nasz miłością. Rośnij wielki +Gnacie+"

Dzisiaj są urodziny mojego męża. Planowaliśmy je spędzić inaczej ale stało się ... co się stało - mówiła wzruszona Anna Gnatowska, żona Dariusza Gnatowskiego. Darek kiedyś powiedział, że Marcin Luter kiedyś powiedział takie słowa, że nawet gdybym wiedział, że jutro będzie koniec świata, na chwałę Bożą posadziłbym jabłonkę. I myślę, że to w takim duchu trzeba  o tym pomyśleć po prostu .

Gnat Darek był zawsze takim człowiekiem - mówił dyrektor Krzysztof Pluskota, - który obdarzał  znacznie większą ilością dobra i energii wszystkich dookoła niż człowiek przeciętny. Wierzę, że to drzewo przynajmniej tlenu wyprodukuje ponad przeciętnie dużo i dużo dobrej energii.

 Gnat przez następne STUlecia będzie towarzyszył odwiedzającym nasz teatr, przypominając wspaniałego Aktora i wypróbowanego Przyjaciela.

 

 

fot. Marek Hoinkis
Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery