logoDTP

Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze” organizowanej  przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Tegoroczna edycja Dnia Teatru Publicznego w całości na czas pandemii została przeniesiona do Internetu i będzie w nim  obecna w okresie 16 - 23 maja 2020. Za sprawą wirusa w tym roku obchodzić ten dzień będziemy bez kolejek, bez widzów w salach teatralnych ale razem!

 

Z radością włączamy się do obchodów  i  wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, organizatorem Dnia Teatru Publicznego zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową  i profil Facebooka. 19 i 23 maja o godzinie 21.00 zaprezentujemy  Państwu  niezwykłą opowieść o  barwnych 50 latach pracy Teatru STU, ukazaną w filmie  Marii Guzy p.t. Teatr jak życie (TVP 2016). Autorzy filmu dziękują wszystkim twórcom , dziennikarzom , montażystom, operatorom, dźwiękowcom i pozostałym osobom, które przez ubiegłe 50 lat dokumentowały Teatr STU – to dzięki ich pracy byłą możliwa realizacja tego filmu.

To  jeszcze nie wszystko! Specjalnie na tę okazję  przygotowaliśmy film  , w którym aktorzy  czytają fragmenty sztuki "Ci co mnie niosą" Sławomira Mrożka, w  opracowaniu i reżyserii Artura "Barona" Więcka. Swoje role zaprezentują Magdalena Walach, Andrzej Deskur, Krzysztof Pluskota, Jacek Romanowski, Tomasz Schimscheiner, Jacek Wojciechowski.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery