Scena STU, podobnie jak w poprzednich latach, i tym razem włączyła się w obchody Święta Małopolski. Wydarzeniem, które przygotowaliśmy z tej okazji będzie spotkanie z Andrzejem Grabowskim oraz Gminą Alwernia. Główny punkt święta na Scenie STU to dwa spektakle „Spowiedzi chuligana” (5 i 6 czerwca) oraz rozmowa z aktorem. Na widzów czekają także dodatkowe atrakcje.

Andrzej Grabowski to pochodzący z podkrakowskiej Alwernii aktor teatralny i filmowy, który w przedstawieniu „Spowiedź chuligana” wciela się w postać Sergiusza Jesienina. Barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” na Scenie STU została ukazana jako zabarwiona czarnym humorem, poetycka opowieść o życiu artysty. Z jednej strony światowca i awanturnika, z drugiej – piewcy sielskich krain rosyjskiej prowincji.

Nawiązując do tematyki spektaklu, zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Grabowskim, z którym porozmawiamy o jego małych ojczyznach oraz ich wpływie na życie artysty. Rozmowa, którą poprowadzą członkowie Klubu Jagiellońskiego, odbędzie się po spektaklu granym we wtorek 5 czerwca. W spotkaniu wezmą udział specjaliści zajmujący się folklorem oraz literaturą rosyjską oraz goście z Gminy Alwernia.

Na widzów obu przedstawień czekają również inne atrakcje. Przez dwa dni nasze foyer zamieni się w małą Alwernię. Przestrzeń teatru wypełnią zdjęcia krajobrazów podkrakowskiej gminy, a także wystawa rzemiosła "Galerii Drzewiej" z Poręby Żegoty. Widzów spektaklu granego 5 czerwca, poza spotkaniem z Andrzejem Grabowskim, zapraszamy na degustację win z Winnicy Czak w Regulicach. Wszystko made in Alwernia, Małopolska.

Organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Święto Małopolski przypada na 10 czerwca, ale świętowanie potrwa przez cały miesiąc. Będą wspólne spotkania, szansa na udział w niepowtarzalnych wydarzeniach, koncertach, spektaklach, pokazach czy piknikach, możliwość zwiedzania muzeów czy poznawania nowych zakątków naszego regionu.  

Szczegółowy program wydarzeń w ramach Święta Małopolski dostępny jest na stronie: www.malopolska.pl/swietomalopolski

Galeria

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery