pliki 385426 20

 

„Krzysztofowi Jasińskiemu udało się zbudować scenę naprawdę wyjątkową – postrzeganą jako osobne zjawisko w polskim życiu teatralnym. Udało mu się też skupić wokół tej sceny wspaniałych ludzi, którzy – jak sam często podkreśla – tworzyli i nadal tworzą nie tylko Teatr, ale jedną wielką, wielopokoleniową Rodzinę STU” - powiedział podczas jubileuszu 50.-lecia  Prezydent Jacek Majchrowski.  Niepodważalność tej opinii potwierdzają kolejne lata i zapewne te słowa będą zawsze aktualne.

 

W niedzielę 26 września  odbył się Jubileusz 55 lat Teatru STU, uroczystość została przeniesiona z 20 lutego br.  ze względów na pandemię. Czekaliśmy na to spotkanie z nieskrywaną tęsknotą.

 

W dniu 55 urodzin, podziękowaliśmy członkom Rodziny STU za obecność przez te wszystkie lata. Aby wyrazić wdzięczność nie tylko słowem, w  trakcie Jubileuszu odbyło się wręczenie odznaczeń w tym Prezydenta Miasta Krakowa dla osób szczególnie zasłużonych teatrowi i kulturze.

 

Wieczór uświetnili znakomici goście. Odbył się też wyjątkowy  koncert, podczas którego wystąpił zaprzyjaźniony z Rodziną STU zespół PSA z frontmenem prof. Piotrem Chłostą i  finaliści Konkursu Na Piosenkę o Krakowie, współorganizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego  przez Teatr STU wraz z Urzędem Miasta Krakowa i Radiem RMF Classic.

 

fot. B. Świerzowski, Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery