20 grudnia na Scenie STU odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – jubileuszowy spektakl „Hamleta”, w którym zobaczymy wszystkie pokolenia aktorów, którzy na przestrzeni 15 lat brali udział w tym przedstawieniu. Symbolicznie uczestniczył będzie w nim również Krzysztof Globisz – odtwórca roli Klaudiusza w pierwszej wersji spektaklu z 2000 roku.

Jubileuszowy „Hamlet” w jubileuszowym sezonie Teatru STU to wydarzenie szczególne. „Hamlet”, który swą premierę na Scenie STU miał 15 lat temu niezmiennie przyciąga do Teatru kolejne pokolenia widzów. Spektakl był wielokrotnie nagradzany za znakomite aktorstwo oraz oryginalną, przygotowaną z wielkim rozmachem oprawę wizualną. Publiczność docenia wagę reżyserskiej interpretacji tekstu Szekspira i aktualność stawianych w niej pytań.

Przedstawienie jest częścią sezonu jubileuszowego Teatru STU, który 20 lutego 2016 roku obchodzi swoje 50-lecie. Rocznica ta nierozerwalnie wiąże się z jubileuszem 50-lecia dyrekcji Krzysztofa Jasińskiego. Założyciel STU jest najdłużej pełniącym tę funkcję – nieprzerwanie w jednym założonym przez siebie teatrze – dyrektorem w Krakowie i w Polsce. Być może jest nim także w Europie.

Mecenasem spektaklu "Hamlet" jest firma TAURON Polska Energia S.A.

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery