Rezyser Schimscheiner3

Po 6 miesiącach przerwy w graniu, miło jest nam podzielić się radością,  że 12 września 2020  rozpoczynamy granie repertuarowych spektakli. I ku naszej radości otwieramy 55. Jubileuszowy Sezon Teatralny PREMIERĄ.  Cieszymy się także, że po wielu latach nieobecności na polskich scenach do teatru wraca Sławomir Mrożek. Reżyser i autor scenariusza naszego spektaklu Artur „Baron” Więcek przygotował wespół z Justyną Łagowska (scenografia) i zespołem aktorskim: Magdaleną Walach, Darią Polasik-Bułką , Andrzejem Deskurem, Zbigniewem Kaletą, Krzysztofem Pluskotą, Jackiem Romanowskim, Tomaszem Schimscheinerem, Dariuszem Starczewskim, Jackiem Wojciechowskim spektakl zrealizowany na podstawie noweli Ci, co mnie niosą z tomu pt. „Dwa listy i inne opowiadania”.

 

 To mało znane i nigdy nie wystawiane na scenie opowiadanie Mrożka to rzecz „zakręcona” dokładnie tak, jakbyśmy się tego po autorze spodziewali – fantazyjna, absurdalna, melancholijna,  ironiczna. Do tego pełna zadumy nad ludzkim losem, naszym miejscem na świecie, przeznaczeniem.

 

Na widowni premierowego spektaklu w głównej mierze zasiądą lekarze, pracownicy służby zdrowia, którzy w ostatnich miesiącach dbali o nasze zdrowie. Jest to wyraz podziękowania społeczności STU za ich wysiłek, wyrzeczenia i ciężką pracę okazywaną wszystkim Pacjentom, szczególnie w okresie pandemii .

Spektakle wystawione będą w  warunkach przystosowanych  do istniejących wymogów i zaleceń obowiązujących w okresie pandemii spowodowanej wirusem Sars-Cov2.

 

Więcej o spektaklu tutaj

 

 

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera Teatru STU i nie przegap żadnej premiery